Amikor megrendeli a szolgáltatást, ezeket az adatokat fogja tűlünk megkapni a hozzáféréshez:
SMTP szerver címe:
Loginnév:
Jelszó:
Használható portok:
Titkosítás nélküli: 25 és 587. (A STARTTLS bekapcsolása itt is ajánlott, hogy SMTP authentikációhoz tartozó jelszó ne "utazzon" lehallgathatóan. Természetesen a rendszer működik security beállítás nélkül is!)
SSL/TLS: 465 és 468. (Az itt megjelenő certificate-t el kell fogadni egyszer.)
Általunk ajánlott a 465 port SSL/TLS használata.
SPF - beállítása opcionális:
A levelezésre használt domained SPF rekordjának helyes beállítása növelheti leveleid kézbesítési arányát, ezért javasoljuk hogy az alábbi minta szerint állítsd be a domainedhez tartozó SPF rekordot:
"v=spf1 include:spf.xethost.com [esetleges korábbi bejegyzések]"
Ez nem kötelező beállítás, a rendszer enélkül is működőképes.
Kérlek figyelj a levelezőkliens helyes beállítására. Többszöri hibás bejelentkezési kísérlet következtében az IP-d ideiglenesen tiltásra kerülhet!
A DKIM aláírásról:
A spamelés elleni háborúban új mérföldkőhöz érkeztünk. A jobb kézbesítési arány érdekében bevezettük a DKIM (DomainKeys Identified Mail) kriptográfiai aláírást. Ez azt jelenti, hogy minden tőlünk, az SMTP szolgáltatásunkkal kiküldött emailt a küldés előtt digitálisan aláírunk, ezzel fokozzuk a levél hitelességét. Amikor a címzett levelezőszervere átveszi tőlünk a digitálisan aláírt levelet, könnyebben elfogadja, kisebb eséllyel fogja levélszemétnek (spamnek) érzékelni, így sokkal biztosabban ér célba a fontos leveled. Ez a napi használatban annyit jelent, hogy mostantól például a GMail.com címekre küldött emailek is sokkal nagyobb számban érnek célba és sokkal hamarabb, mert nagyobb bizalommal van a DKIM technológiával aláírt levelek iránt a Google is. (A DKIM digitális aláírás a levél technikai fejlécében helyezkedik el, tehát nem látszik a levél olvasásakor, nincs vizuális megjelenése. Csak a szolgáltatók levélszerverei számára értelmezhetők és csak a szerverek látják az aláírást.)
Hogyan állíthatok be DKIM aláírást?
1. Első lépésként szükségünk van arra/azokra a domain(ek)re, melye(ke)t DKIM aláírással szeretnél ellátni.
2. Ezekhez elkészítjük a megfelelő kulcsokat és beállítjuk a szervereinken.
3. Ezután elküldjük a publikus kulcsot, amit az adott domain DNS rekodjai közé kell majd felvenni.
Ha ez is megtörtént, onnantól kezdve él a funkció.